HakkımızdaMerhaba ben Mustafa Çetinkaya

1985 Bartın doğumluyum. 1988 yılından beri de İstanbul'da yaşıyorum. 2002 Kartal Ticaret Meslek Lisesi, 2004 Zonguldak Karaelmas Üniversitesi - İşletme, 2012 Anadolu Üniversitesi - İşletme Bölümü'nü bitirdim. Şu anda ise bir Kamu Kurumunda Basın Sektöründe çalışmaktayım. 

Bisiklet ile tanışmam ise çok eskiye dayanıyor. Ortaokul yıllarımda (1997) komşumuzun kullanmadığı ve bana hediye olarak verdiği BMX, bisikletle tanışmamda ve sevmemde büyük rol oynadı diyebilirim. Yaşadığım mahallenin ara sokaklarında sürmeyi öğrendiğim bisikletin benden çok çekmişliği var. Frenleri olmayan bu bisiklette fren yapmak için çok ayakkabı eskitmişliğimde var tabi :) 

Lise yıllarımda ise (2000) abimin aldığı Morishima bisiklet bu eğlenceye bakış açımı tümden değiştirmişti. Yaz tatilinde çalıştığım yerden aldığım bütün haftalıklar ile Morishima'yı baştan aşağı yenilemiştim. Bu bisiklet ile 15 yaşımda en uzun turum olan Pendik - Kadıköy turunu sahil yolundan tek başıma yapmıştım. Tabi dönüş için mecalim kalmamıştı ve Söğütlüçeşme'den banliyö treni ile Pendik - Esenyalı'ya dönmüştüm. Lise bittikten sonra araya giren Üniversite hayatı nedeniyle bisikletten uzak kaldım ve bisikletimi de sattım. 

Hep içimde yaşattığım bisiklet sevgisini nihayet 15 Mayıs 2015'te eyleme çevirdim. Hayatımda üçüncü bisikletim olan Carraro Big 927'yi satın aldım. O günden bugüne, başta sahil bisiklet yolu olmak üzere İstanbul'un Anadolu Yakasında epey turladım. Yürüyerek veya araba ile gidemediğim yerlere bile bisikletle gitme fırsatı buldum. En uzun ve efsane turum ise 2016 yılında gerçekleştirdiğim Pendik - Şile (130 km) turu oldu. Sabahın erken saatlerinde başlayan ve akşam karanlığında biten bu tur ile hayatımın en uzun turunu gerçekleştirmiş oldum.

2017 yılında Bisiklet Yolculuğu bir takım olma yolunda adımlar atmaya başladı. Sponsorlarımızdan Peter / Lacke Kimya gerçekleştirdiği bir sosyal sorumluluk projesi ile "Bisiklet Yolculuğu" Takımımızın formalarının hazırlanmasına ve basılmasına destek oldu. Bisiklet Yolculuğu Takımı için KİPEO tarafından özel olarak tasarlanan formalarımızla kurumsal kimlik anlamında büyük bir yol kat etmiş olduk. İstanbul başta olmak üzere Türkiye çapında düzenlenen birçok bisiklet turu etkinliğine takım olarak katılmak hedeflerimiz arasında bulunuyor.  

Gerçekleştirdiğimiz bisiklet turlarındaki tecrübelerimizi, maceralarımızı ve bisiklet sporunu herkese sevdirmek adına kurduğumuz "Bisiklet Yolculuğu" YouTube Kanalı ve sosyal ağları (Facebook, Twitter, İnstagram vb.) sizlerinde desteği ile günden güne büyüyor.

Sizde ekibin bir üyesi olmak ve maceralarımızdan haberdar olmak istiyorsanız "Bisiklet Yolculuğu YouTube Kanalı"na abone olabilirsiniz. 

Turlarımızdan haberdar olmak içinde; 
Pendik Bisiklet Grubu - Facebook

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder